Konferencja 2016

„W sercu matki czyli jak budować dobre, trwałe więzi w pomiędzy matką a córką” 

Pierwsza konferencja W SERCU MATKI miała miejsce 8 października 2016 r. Dotyczyła ona budowania dobrych, trwałych i zdrowych relacji między matkami i córkami. W czasie jej trwania zajęłyśmy się specyfiką tych relacji, ich wpływem na dorosłe życie dzieci.

Kilka słów o niej…

Uznałyśmy, że więź pomiędzy matką i córką to jedna z silniejszych więzi międzyludzkich, dlatego warto przyjrzeć się temu tematowi bliżej. Choć relacja ta jest niepowtarzalna i z założenia powinna być jedną z piękniejszych, jakich człowiek może doświadczyć, nierzadko kształtuje się w sposób odmienny od naszych oczekiwań. W czasie dyskutowałyśmy o tym: jak to mądrze budować relacje z naszymi córkami? Jak z miłością pomóc córce w kształtowaniu jej osobowości, jako dziewczynki, a później kobiety? Jak wprowadzić ją w dorosłość i nie stracić z nią kontaktu? Jak sprawić, by nam ufała i dzieliła z nami różne rozterki okresu dojrzewania i dorosłości? Co zrobić, by chętnie wracała do domu rodzinnego, gdy już założy własną rodzinę?

Konferencję swoimi wykładami uświetnili:

Andrzej Miziołek z wykładem „O psychologicznej istocie więzi między matką a córką.”

dr Monika Waluś „Jakich matek potrzebują nasze córki?”

Beata Mądry „Córko!Zapraszam Cię do świata kobiecości” 

Iga Grzybowska  „Oj Mamo, jakie ja mam problemy!” 

Pod koniec konferencji odbyła się dyskusja  „Jak odnieść sukces w wychowaniu córki?”, w której uczestniczyły: Henryka Chmielewska, Angelika Korszyńska – Górny, Maria Wilczek oraz Agnieszka Jackowska.    

Wydarzenie cieszyło się ogromnym zainteresowaniem. Już dwa tygodnie przez jej terminem zabrakło nam biletów. Mamy nadzieję, że kolejne organizowane przez nas wydarzenia, również będą się cieszyły takim powodzeniem.